menusearch
ariahasti.com

مقاصد

(6)
(0)
مقاصد

مقاصد گردشگری سلامت

آسیا و خاورمیانه

بسته‌‌‌‌های گردشگری سلامت به عنوان یک استاندارد در گردشگری سلامتآسیا در نظر گرفته می‌شود که این بسته ها بسیاری از خدمات را مقرون به صرفه و مشتری پسند می‌کند.

اکثر بیمارستان‌‌‌‌های بزرگ در آسیا که از بیماران بین المللی پذیرایی می‌کنند می‌توانند در زمینه حمل و نقل، ترتیبات اقامت، مترجمان و حتی ویزا و بیمه به شما کمک کنند.

تایلند پیشتاز کشور‌‌‌‌های آسیایی در تعداد گردشگران سلامتاست که هر ساله تعداد بالایی مسافر - بیش از یک میلیون - از سراسر جهان به این کشور وارد می‌شوند.

هند، با تأسیسات مدرن در حال ساخت و پرسنل پزشکی بسیار آموزش دیده در رتبه دوم قرار دارد و هر سال نیم میلیون گردشگر پزشکی وارد این کشور می‌شوند.

سنگاپور، اگرچه کمی گرانتر از کشور‌‌‌‌های همسایه خود است، اما سنگاپور یکی از بهترین سیستم‌‌‌‌های بهداشتی در جهان را دارد و مقصد مورد علاقه آسیایی ها و استرالیایی ها است.

مالزی امکانات عالی و قیمت‌‌‌‌های رقابتی ارائه می‌دهد و بیشتر مسافران سلامترا از کشور‌‌‌‌های همسایه مانند اندونزی و سنگاپور جذب می‌کند.

ترکیه با بیشترین تعداد بیمارستان‌‌‌‌های معتبر JCI و نزدیکی به اروپا، انتخاب جذابی برای بازدیدکنندگان اروپایی و عرب است.

از دیگر مقاصد گردشگری سلامت در آسیا می‌توان به اسرائیل، فیلیپین و چین اشاره کرد.

اروپا

گردشگری پزشکی در اروپا در دهه گذشته به شدت رشد کرده است، زیرا اروپاییان از کشور‌‌‌‌های ثروتمندتر مانند بریتانیا، آلمان، نروژ، سوئد، اتریش، ایرلند و هلند به دنبال مراقبت‌‌‌‌های بهداشتی خصوصی مقرون به صرفه در اروپای شرقی هستند. پرواز‌‌‌‌های ارزان، مرز‌‌‌‌های باز و بسته‌‌‌‌های همه جانبه باعث رشد هر ساله این بازار می‌شود.

سیستم بهداشتی اسپانیا شهرت بسیار خوبی دارد و آن را به مقصد مورد علاقه مردم بریتانیا و ایرلند برای انجام روش‌‌‌‌‌های مختلف از لایه‌برداری صورت گرفته تا جراحی مغز و اعصاب پیچیده تبدیل می‌کند.

ترکیه که قبلا ذکر شد، در مرز اروپا و آسیا قرار دارد و به سرعت تبدیل به مقصدی برای مراقبت از چشم، جراحی ارتوپدی، جراحی زیبایی و بسیاری از اقدامات پزشکی دیگر می‌شود.

آلمان دارای سیستم مراقبت‌‌‌‌های بهداشتی عالی است و به عنوان مقصد برتر برای بیمارانی از خاورمیانه، بریتانیا و ایالات متحده که به دنبال مراقبت‌‌‌‌های پزشکی با کیفیت بالا هستند، در نظر گرفته می‌شود.

مجارستان یک مقصد ترجیحی عمدتاً برای گردشگری دندانپزشکی، عمل‌‌‌‌های زیبایی، ترمیم مو و غیره است.

لهستان خدمات دندانپزشکی، زیبایی و جراحی ارتوپدی را با قیمت‌‌‌‌های بسیار پایین تر از اروپای غربی ارائه می‌دهد.

از دیگر مقاصد گردشگری پزشکی در اروپا می‌توان به فرانسه و اتریش اشاره کرد.

آمریکای لاتین

بیماران مراقبت‌‌‌‌های درمانی آمریکایی که ممکن است به دلیل افزایش هزینه‌‌‌‌های مراقبت‌‌‌‌های بهداشتی در ایالات متحده تحت فشار قرار گیرند، یحتمل آمریکای لاتین را راه حلی عملی برای مراقبت‌‌‌‌های پزشکی می‌یابند. این کشورها نه تنها در فاصله نزدیکی از ایالات متحده قرار دارند، بلکه توسط پزشکان آموزش دیده و دارای گواهی هیئت مدیره ایالات متحده پر می‌شوند.

در مقایسه با همتایان آسیایی خود، سفر‌‌‌‌های پزشکی آمریکای لاتین نه تجملات زیرساختی تثبیت شده و نه فناوری برتر را ارائه می‌دهد. با این حال، آنها با شایستگی بی‌نظیر متخصصان پزشکی خود و نزدیکی به ایالات متحده و کانادا، این اشکال را جبران می‌کنند.

مکزیک تا حد زیادی برای انواع جراحی‌‌‌‌های زیبایی و پلاستیک و همچنین روش‌‌‌‌های دندانپزشکی و درمان‌‌‌‌های چاقی شناخته شده است. بسیاری از مراکز بهداشتی و درمانی در مکزیک که درست در آن سوی مرز جنوبی ایالات متحده قرار دارند، توسط متخصصان بهداشتی ایالات متحده، اگر نه آموزش دیده، اداره می‌شوند.

کاستاریکا یکی دیگر از کشور‌‌‌‌های آمریکای لاتین است که منابع طبیعی عظیم خود را با تخصص شناخته شده بین المللی در زمینه جراحی زیبایی، جراحی چاقی و مراقبت از دندان ترکیب می‌کند. گردشگران سلامتآمریکایی به دلیل شایستگی متخصصان مراقبت‌‌‌‌های بهداشتی و زمان کوتاه پرواز از ایالات متحده به کاستاریکا هجوم می‌آورند.

پاناما همچنین یک مقصد گردشگری پزشکی ایده آل برای درمان هایی مانند جراحی پلاستیک و درمان سرطان است. گردشگران سلامتآمریکایی می‌توانند با ویزای توریستی به راحتی وارد این کشور شوند.

آرژانتین پس از کاهش شدید ارزش پول آن به نفع دلار آمریکا، برای گردشگری پزشکی بسیار جذاب شد.

کلمبیا یکی دیگر از مقصد‌‌‌‌های مورد علاقه برای جراحی‌‌‌‌های زیبایی است، زیرا بسیاری از پزشکان در بریتانیا یا ایالات متحده تحصیل کرده اند، لذا کارکنان آموزش دیده ای دارند.

برزیل، بازیکنی با سابقه در زمینه جراحی زیبایی اما به عنوان یک مبتدی در زمینه غیر زیبایی شناخته می‌شود، یکی دیگر از مقصد‌‌‌‌های انتخابی با توجه به حوزه آمریکای لاتین است. با این حال، در صورتی که شهروندان ایالات متحده برای اهداف گردشگری پزشکی از برزیل دیدن کنند، همچنان به ویزا نیاز است.

آفریقا

آفریقای جنوبی با داشتن بهترین سیستم مراقبت‌‌‌‌های بهداشتی در جنوب صحرا، پیشروترین مقصد گردشگری سلامتدر آفریقا است. این بیماران را از سایر کشور‌‌‌‌های آفریقایی مانند زامبیا، زیمباوه، بوتسوانا و تانزانیا و همچنین برخی از بیماران آمریکایی و اروپایی جذب می‌کند.